آشنایی با انواع تجهیزات شبکه و سرور تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ماهان-امن باش

که دراین راستا به حمد الهی و نیز تلاش مدیران کارآمد شرکت، خدمات ارزنده بسیاری ارائه نموده است. کاربرد مبدل فیبر نوری این است که از کابل مسی سیگنال را دریافت کرده و سپس آن را به نور تبدیل نمایند. پچ پنل ها جهت مدیریت کابل های شبکه مورد استفاده قرار می گیرند. این دستگاه های مستطیلی شکل که کابل ها را درون خود جای می دهند، در درون رک ها پیاده سازی می شوند و انواع مختلفی (پچ پنل 24 پورت لگراند ) دارند. مودم را احتمالا به عنوان یکی از انواع تجهیزات شبکه می شناسید به این خاطر که خیلی از ما ها در خانه های خودمان نیز از مودم ها استفاده می کنیم.

در کانکتورها از استاندارد RJ استفاده می‌شود که کاربرد و نوع آن را معین می‌کند. یکی از کانکتورهای اصلی سوکت است که برای اتصال بین کامپیوتر با سایر وسایل شبکه به کار می‌برند. سوئیچ هائی که برای هر یک از اتصالات موجود در یک شبکه داخلی استفاده می گردند ، سوئیچ های LAN نامیده می شوند. این نوع سوئیچ ها مجموعه ای از ارتباطات شبکه را بین صرفا” دو دستگاه که قصد ارتباط با یکدیگر را دارند ، در زمان مورد نظر ایجاد می نماید.

برای انتقال اطلاعات در این نوع کابل از انعکاسات نور در هسته و غلاف استفاده می شود که منابع نوری استفاده شده در این کابل می تواند دیود لیزری و دیود ساطع کننده ی نور باشد. استفاده از کابل های فیبر نوری در فاصله های طولانی یکی از مزایا و کاربردهای عمده فیبر نوری می باشد. سوئیچ های مورد استفاده در شبکه به دو دسته ی کلی سوئیچ های مدیریتی و سوئیچ های غیر مدیریتی تقسیم می شوند.

از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی شبکه، کارت شبکه می باشد که در دسته ی تجهیزات فعال قرار داده می شود. برای اتصال یک کامپیوتر به شبکه ی اینترنتی چه از نوع سرویس دهنده چه از نوع سرویس گیرنده باید دارای کارت شبکه باشد. هر شبکه ای دارای یک محیط انتقال است که اطلاعات با استفاده از آن انتقال پیدا می کنند که در چنین حالتی کارت شبک هر کامپیوتری را در سطح شبکه به محیط انتقال اتصال می دهد.

سوکت شبکه AMP RJ45 Cat6 UTP

در نهایت طراحی زیرساخت شبکه، ملزم به رعایت استانداردهای لازم است. بنابراین، تمامی شرایط محیطی باید به طور کامل مورد سنجش قرار گیرد. سوئیچ ها انواع گوناگونی دارند و شما باید بعد از بررسی های لازم، سوئیچ مورد نظر خود را خریداری نمائید.

ما در این مقاله شما را با انواع تجهیزات شبکه، قیمت تجهیزات شبکه و همچنین چگونگی فروش تجهیزات شبکه آشنا خواهیم کرد، با ما همراه باشید. تجهیزات شبکه پسیوبرخلاف تجهیزات شبکه اکتیو، این نوع تجهیزات بدون نیاز به توان الکتریکی برق قابلیت عملکردی دارند. تجهیزات پسیو Passive به مجموعه تجهیزاتی در شبکه اطلاق می‌شود که در واقع روی آن‌ها هیچ عملی انجام نمی‌پذیرد و فقط نقش زیرساختی جهت انتقال و عبور اطلاعات و دیتا را دارند. پچ پنل شبکهبه عنوان یکی از تجهیزات پسیو شبکه به شمار می رود و شبکه ای کاملاً انعطاف پذیر دارد.

هر جایی که نیاز باشد خروجی‌هایی برای برق، تلفن، شبکه و غیره می‌توان ایجاد نمود. هنگامی ترانک را به کار می‌برند که نتوان دیوارها را برای نصب کلید و پریز اضافی خراب کنند. قطعه‌ای به صورت مستطیل است.پچ پنل میان نقاط انتهایی کابل‌های شبکه و تجهیزات آن قرار می‌گیرد تا دیگر کابل‌ها به صورت مستقیم به تجهیزات وصل نشوند.

پرینت سرور

به خاطر همین اختلاف ضریب شکست در کابل فیبر نوری، اطلاعات ( خواه دیتا، صوت یا تصویر) از آن خارج نمی شود و سرعت و کیفیت داده در جریان را تضمین کرده؛ www.amnbash.ir بالا می برد. تجهیزات اکتیو یا فعال، تجهیزاتی هستند که برای استفاده از آن ها به اتصال جریان برق، نیاز مبرم خواهیم داشت. ترازنت با شعار فناوری برای کسب و کار تا کنون توانسته است راهگشای بسیاری از کسب و کارها باشد. در صورتی که نیاز به خدمات شبکه کامپیوتری دارید با ما در تماس باشید.

  • همچنین نوعی از آن برای استفاده در کف زمین هم به کار می رود که با قسمت بندی های درونش کابل های محافظت شده را از هم جدا می کند تا از نویز پذیری آن ها کم کند .
  • برای مثال این دستگاه در زمان ارتباط یک کامپیوتر با کامپیوتر دیگری از طریق خط تلفن استفاده می شود.
  • مسئله ای که پیروزی یک شرکت را در رقابت های موجود در بازار فعلی به همراه خواهد داشت.
  • انتظار می‌رود، رویکردهای فعال شبکه به ویژه در شبکه‌های کاربران موبایل از اهمیت بالایی برخوردار باشند.
آشنایی با انواع تجهیزات شبکه و سرور تجهیزات اکتیو و پسیو شبکه ماهان-امن باش

روترها با ترسیم مسیری از دستگاه‌های شبکه بهم پیوسته با استفاده از توپولوژی‌های مختلف شبکه، به انتقال بسته‌ها به مقصد خود کمک می‌کنند. روترها دستگاه‌های هوشمندی هستند و اطلاعات مربوط به شبکه‌هایی را که به آنها متصل هستند، ذخیره می‌کنند. اکثر روترها را می‌توان پیکربندی کرد تا به عنوان فایروال‌های فیلتر کننده بسته عمل کنند و از لیست‌های کنترل دسترسی استفاده کنند. روترها، همراه با واحد خدمات کانال / واحد خدمات داده (CSU / DSU)، همچنین برای ترجمه از قاب‌بندی LAN به قاب‌بندی WAN استفاده می‌شوند.

مودم ها به دو دسته کلی مودم معمولی و مودم ای دی اس ال تقسیم می شوند. همچنین به عنوان تکرار کننده عمل می‌کند زیرا سیگنال‌هایی را که پس از طی مسافت‌های طولانی از طریق کابل‌های اتصال خراب می‌شوند، تقویت می‌کند. هاب، ساده‌ترین در خانواده تجهیزات شبکه یا تجهیزات فیبر نوری جهت اجرای فیبر نوری است زیرا اجزای LAN را با پروتکل‌های یکسان متصل می‌کند. Peer-To-Peerمنظور از Peer-To-Peer این است که هر کاربر می‌تواند فایل‌ها را با دیگران بدون نیاز به سرور به اشتراک بگذارد. در ساده‌ترین شکل، شبکه peer-to-peer هنگامی ایجاد می‌شود که دو یا چند رایانه شخصی به هم متصل شده و منابع را بدون عبور از یک رایانه جداگانه از سرور به اشتراک بگذارند. چند کامپیوتر برای انتقال پرونده‌ها از طریق Universal Serial Bus متصل می‌شوند.