بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان 2022

برای اینکه با اصول انتخاب بهترین بروکر فارکس برای ایرانیان آشنا شوید، کافی است این مقاله را مطالعه نمایید. اکنون که با یک معامله ساده فارکس آشنا شدهاید، بهتر میتوانید در رابطه با سودآور بودن سرمایهگذاری و معامله در بازار فارکس تصمیم بگیرد. این یکی از نمودارهایی است که در بازار فارکس با آن مواجه خواهید شد. این بروکر حتی امکان ایجاد حساب اسلامی را نیز برای تریدرها به وجود آورده است که برخلاف بسیاری از حسابهای دیگر با محدودیت خاصی مواجه نیست. یعنی با یک دلار به اندازه ۵۰ دلار خرید و فروش کنید. در بازار فارکس دامنه نوسان تعیین نمیشود و خرید و فروش میتواند با اختلاف قیمت زیادی صورت بگیرد و اتفاقا بهره بردن از همین نوسان قیمت، یکی از راههای کسب درآمد در فارکس است. با توجه به حجم قابل توجه معاملاتی که در آن صورت می گیرد به عنوان یکی از منابع افزایش ثروت و سرمایه افراد در سال ۲۰۲۱ تبدیل شده است.

بازارهای مالی همواره دارای ریسک هایی میباشند.تیم مدرن تحلیل ،هیچ فردی را تشویق به سرمایه گذاری یا ترید در بازار های مالی نمیکند.هدف از نوشتن این مقاله صرفا راهنمایی هموطنان عزیزمان و آشنایی آنها با بهترین بروکر های موجود در بازار فارکس میباشد . اهرم یا لوریج قطعاً می تواند باعث شود حساب یک تریدر دیگر با روحیه متفاوت دچار ریسک زیادی شود. در افتتاح حساب معاملاتی هم همیشه سطح لوریج یا اهرم را باید انتخاب کنید. اهرم یا لوریج (Leverage) چیست؟ اهرم میتواند یک به یک باشد. این تصویر، نمودار XAUUSD یا اونس طلا به دلار آمریکاست.

اگر می خواهید به سرمایه گذار موفقی تبدیل شوید باید همه این عوامل را در نظر بگیرید برای مثال همیشه اخبار سیاسی کشوری که می خواهید با استفاده از ارز آن معامله انجام دهید را دنبال کنید. در خاورمیانه هم امارات و قبرس مرکز اصلی معاملات فارکس هستند و اگر می خواهید به طور قانونی در این معاملات حضور داشته باشید باید از طریق این مکان ها اقدام کنید. علت دیگر غیر قانونی بودن آن می تواند این باشد که افراد با این معاملات پول خود را از کشور خارج می کنند و باعث بروز مشکلات فراوانی برای کشور می شوند. چه چیزی باعث برتری یک بروکر بر دیگری می شود؟ این رگولهها به بروکر اجازه میدهد تا در سطح کشور، منطقه و یا حتی جهان فعالیت کنند. اسپردها در این نوع حساب کاملا صفر است(در بعضی بروکرها نزدیک صفر) و قیمت Bid و Ask برابر است.

این بروکر هم همانند خیلی از بروکرها معامله گران آمریکایی را نمی پذیرد.LCG برای مبتدیان مناسب است. بونوس رایگان یکی از خدماتی به شمار میآید که بروکرها در اختیار معاملهگران قرار میدهند. علاوه بر آن این بروکر توسط کشور انگلستان رگوله شده و محصولات متنوع و مختلفی برای سرمایه گذاری در اختیار کاربران خود قرار می دهد. برای مثال حیطه کاری بروکر فارکس کاملا با حیطه کاری یک بروکر املاک متفاوت می باشد. با این حال اگر تازهکار نیستید باز هم میتوانید از این دوره آموزشی رایگان و صفر تا صد فارکس چیزهای جدیدی یاد بگیرید. بیشینهی اهرم ارائه شده در حسابهای این کارگزاری، تا 500 برابر است. این بروکر در ابتدای کار خود با ایران همکاری نداشت اما در سالهای اخیر ارائه خدمات به ایرانیان را نیز در دستور کار خود قرار داده است. به خاطر اینکه بروکرهای خردهفروش فارکس خیلی کوچک هستند، اصلا ارتباط مستقیمی با تأمینکنندگان نقدینگی سطح بالا ندارند.

برای تمامی ارزهای اصلی در بازار هر پیپ برابر ۰٫۰۰۰۱ است. به عنوان مثال در جفت ارز یورو و دلار ارز یورو ارز اصلی و ارز دلار ارز کیوت می باشد. بر اساس این ساختار ارز اول که ارز اصلی می باشد در مقایسه با ارز دوم یا کیوت قرار دارد. ساختار جفت ارزها به این صورت است که در قسمت اول ارز اصلی و پایه قرار دارد و در قسمت دوم ارز ثانویه یا کیوت نوشته می شود. این حساب اغلب به عنوان حساب پایه در بروکر ها استفاده میشود. بعد از شناسایی یک بروکر یا کارگزاری معتبر و بستن قرارداد، میتوانید با شارژ حساب خود در بروکر به دنیای فارکس وارد شوید. یک دلار در دنیای بدون اهرم، به اندازه یک دلار قدرت خرید دارد. اما به جای اینکه بگوییم هر یورو به اندازه ۰٫۱ سنت آمریکا ارزان شده، میگوییم جفت ارز EURUSD ده پیپ تضعیف شده است!

سعی نکنید خودتان را با جزئیات نمودار درگیر کنید.

حجم معاملات: معاملات با حجم پایین، ریسک از دست دادن سرمایه را کاهش میدهد. حساب دمو نوعی از اکانت است که در آن می توانید به انجام معاملات با روش، ابزار، و شرایط یکسان با حساب واقعی بپردازید، اما هیچ نگرانی ای برای از دست دادن پول واقعی خود نداشته باشید. سرمایه گذاری در فارکس مسئله ای است که این بار به آن می پردازیم. بنابراین فارکس یک بازار پر سود اما بسیار پر خطر و پر ریسک می باشد که با آموزش و یادگیری حرفه ای می توانید به تحلیل و معامله در آن بپردازید. اگر فرض کنیم تمام پوزیشنهای GBP/ USD بروکر همین دو معامله است، در این صورت ریسک بازار آن صفر است. به عنوان مثال کد سه حرفی کشور آمریکا USD می باشد و در بازار همه معامله گران می دانند که وقتی کد USD نمایش داده می شود منظور دلار آمریکا می باشد اصطلاح جفت ارز، از قرار گرفتن دو ارز که هر کدام متعلق به کشور دیگر می باشد شکل می گیرد و کارایی آن به این صورت است که در بازار فارکس که جفت ارزها معامله می شوند ارزش هر ارز نسبت به ارز دیگر مشخص می شود.

ابتدا باید شرایط خود را بررسی کنید و سپس برای انتخاب بروکر تصمیمگیری کنید. همین معامله ساده نیازمند دانش، تجربه و قدرت تصمیمگیری بالایی است! پس حجم این معامله ۱۰ هزار یورو بوده است. پس به خاطر داشته باشید، مهم نیست که شما چقدر پول دارید! آموزش ورود به فارکس با آکادمی دکتر رضایی: ما با ارائه مشاوره تخصی، مقالات و دورههای جامع آموزشی به شما کمک میکنیم تا هر آنچه که لازم است در مورد فارکس بدانید را در کوتاهترین زمان ممکن آموزش دیده و با یک دید باز و اطلاعات جامع فعالیت خود در فارکس را آغاز کنید.

همانطور که می بینید همگی رگوله های آفشور هستند که حقیقتا اعتبار خاصی ندارند. امروزه بازارهای مالی به شکل های مختلفی ظاهر شده اند و همگی پرطرفدار هستند. امروزه کارگزاری ها یا بروکرهای زیادی در حوزه بازارهای مالی از جمله فارکس وجود دارند. حال بیایید نگاهی دقیق تر به حوزه های اصلی تحلیل تکنیکال داشته باشیم. برای تریدرها، مخصوصا آنهایی که سرمایه کمیدارند، ترید روزانه و کوتاه مدت در بازارهای فارکس آسان تر از بازارهای دیگر است. از نظر قانونی با توجه به این که هیچ نظارت و قواعد مشخصی بر این بازار وجود ندارد ممنوع شده است و از نظر شرعی به دلیل وجود شبهه مبنی بر ربا بودن سود حاصل از معاملات آن و دیگر قواعد فقهی در احکام اسلامی معاملات فارکس حرام می باشد. در ایران به دلیل آنکه تحریم های زیادی وجود دارد و لذا بسیاری از بروکرهای مطرح جهانی به شهروندان ایرانی خدمات معاملاتی را ارائه نمی دهند، لذا ایرانیان نمی توانند در نظر سنجی برای انتخاب بهترینها شرکت نمایند.

در این میان کارگزاری های کوچک به دلیل استفاده از یک بازارساز اغلب فاقد انعطاف پذیری هستند و این امر باعث وابستگی آنها به قیمت ارائه شده از سوی بازارساز می شود. در بازاری به بی ثباتی فارکس، همه چیز خیلی سریع اتفاق می افتد به همین دلیل است که شما نیازمند دسترسی به داده های real-time در مورد وضعیت بازار و قیمت ها هستید. از ایچیموکو برای تحلیل تکنیکال بازارهای مالی مانند بازار فارکس، سهام و ارزهای دیجیتال میتوان استفاده کرد. برای معامله در بازار فارکس، شما به یک حساب معاملاتی نیاز دارید که خدمات معاملات آنلاین ارز خارجی (FX) یا خدمات معاملاتی CFD ارائه دهد. “فرادرس” ازجمله وبسایتهای پرطرفدار ارائه خدمات در این زمینه است. اگر با نرمافزارهای گرافیکی آشنا بوده و خلاقیت لازم در این زمینه را دارید، تعلل نکنید! بنابراین سرمایه گذاری در بازار فارکس به معنای سرمایه گذاری در زمینه تبادل ارزهای بین المللی می باشد.

به طور مثال قیمت EURUSD از ۱٫۰۱۰۰ به ۱٫۰۰۹۰ رسیده است. این به این معنی است که پلت فرم معاملاتی کارگزار شما باید کاربر پسند و پایدار باشد. قیمت چقدر باید تغییر کند تا معاملهگر از معامله خارج شود؟ وقتی میگیم یک بروکر رگولاتوری قوی دارد یعنی کاملا قابل اعتماد است و هرگز کندل ها به دست کسی تغییر نمیکنند. اما وقتی کارگزاری به شما اهرم یک به صد میدهد، یعنی با هر یک دلار میتوانید ۱۰۰ دلار خرید یا فروش کنید! وقتی شما ارز یک کشور مثلا کشور خود را به ارز کشور دیگری تبدیل می کنید به این کار مبادله خارجی می گویند. سعی نکنید خودتان را با جزئیات نمودار درگیر کنید. تیم کارشناسان ایران بورس آنلاین با کمال میل پاسخگوی شما خواهد بود. باید در نظر گرفت که پشتیبانی بروکر ها میتوانند برای تازه کاران بسیار مهم باشد وجود پشتیبان با زبان مادری شما در بروکر بسیار میتواند شما را برای قدم گذاشتن در این مسیر یاری کند، توضیح مواردی مثل : قوانین کار، شرایط معامله، کار با پلتفرم، مشکلات ناگهانی در حساب، طریق درست شارژ حساب (مخصوصا شارژ ریالی برای ایرانیان عزیز)، مسابقات و جوایز و خیلی موارد مشابه، نکاتی هستند که باید به آن دقت کنید و در صورت لزوم جزو آیتم های شما در انتخاب بروکر مناسبتان باشد.

پس این طرز فکر که فارکس بازار کلاهبرداری است اشتباه است. باید یک راهی باشد که بتوان این نوسانات را به سودهای قابلقبول رساند. البته همچنین باید از روش های سپرده گذاری ارائه شده و انواع ارزهای فراهم شده نیز اطلاع کسب کنید. اگر به تجارت و سرمایه گذاری در بورس های بین المللی از جمله فارکس، اونس طلای جهانی و نفت خام علاقه مند هستید و این نکته را دریافته اید که این سرمایه گذاری می تواند برای شما سودآور باشد، ایران بورس آنلاین تمامی خدمات مورد نیاز از جمله، افتتاح حساب و شارژ و برداشت ریالی را به شما ارائه خواهد کرد و از گام اول همراه شما خواهد بود.

در بسیاری از وبسایت های متعلق به شرکت ها از اصطلاح “بروکر” استفاده نمی شود و ما برای این که شما این شرکت ها را به این اسم می شناسید این چنین نام می بریم. یکی از معیارهای اساسی در سنجش اعتبار یک بروکر، داشتن گواهیهای معتبر یا به اصطلاح رگوله بودن است. هدف هر معاملهگری در بازار فارکس ورود به معاملهای است که سود خوبی برای او به ارمغان بیاورد. اگر تنها یک اونس طلا معامله میکردید هم سود شما میشد ۵۰ دلار. حال اگر شما به همین درجه از مهارت برسید و یک لات یا ۱۰۰ اونس طلا را معامله کنید، در همین معامله به تنهایی ۵۰۰۰ دلار سود میکردید. اگر سرمایه کمی داشتید و حجم معامله ۰٫۱ لات انتخاب میکردید، میتوانستید با ۱۰ اونس طلا معامله کنید. پس از ثبت نام در سایت، حساب معاملاتی خود را انتخاب کرده و فعالیت خود را آغاز کنید.

بروکر فارکس تایم (FXTM) همواره کوشیده است تمامی روش های واریز و برداشت را برای راحتی بیشتر مشتری ها در اختیار آن ها قرار دهد. بروکر یا Broker به شرکت ها یا کارگزاری هایی اطلاق می شود که با هدف تسهیل فعالیت های گوناگون سرمایه گذاران، در بازار فارکس فعالیت می کنند و در ازای مبالغی تحت عنوان کمیسیون، کارمزد یا اسپرد، خدمات مالی و امکانات مختلفی را در اختیار آن ها قرار می دهد. با توجه به آن چه گفته شد جفت ارزهای زیادی در بازار فارکس معامله می شود که محبوب ترین آن جفت ارز EUR/USD می باشد و درصد زیادی از حجم معاملات را به خود اختصاص داده است. منظور از جفت ارزهای اصلی آن دسته از جفت ارزهایی می باشند که دلار آمریکا در یک طرف آن قرار دارد و به جفت ارزهایی که در آن دلار آمریکا موجود نمی باشد جفت ارزهای فرعی گفته می شود.

به جای اینکه از ارزهای دیگر برای گران یا ارزان شدن قیمتها استفاده کنیم، از پیپ استفاده میکنیم. امروز معامله گران بی شماری در بازار فارکس فعالیت دارند و از آن جایی که این بازار محل یا مکان خاصی ندارد تمامی این معاملات به صورت اینترنتی و آنلاین صورت می گیرد. فارکس یک بازار بین المللی می باشد که به هیچ نهاد یا دولتی وابسته نیست و به صورت ۲۴ ساعته و بدون محدودیت زمانی در جریان است و از سشن های معاملاتی متعدد در یک قاره شروع و در آن سوی دنیا در قاره ای دیگر خاتمه می یابد و دوباره شروع می شود و این چرخه مدام در جریان است. چون یافتن بروکر مناسب در فارکس برای هر معامله گری دارای مفهوم جداگانه ای می باشد. اصلیترین راه ارتباطی با این بروکر از طریق تلگرام میباشد.

آموزش صفر تا صد بروکر فارکس فارکس! آموزش فارکس: فارکس چیست و چرا باید آن را یاد بگیریم؟ البته باید گفت که بازار فارکس مانند هر بازار و تجارت دیگری هم سود آور است و هم زیان آور و بازار فارکس در صورتی سود آور خواهد بود که معاملات آن به صورت هوشمندانه و با دانش و صبر همراه باشد. سوالات خود را حتما با ما مطرح کنید. تیم پشتیبانی ایران بورس آنلاین شش روز هفته (یکشنبه الی جمعه) از ساعت ۹:۳۰ الی ۱۸:۳۰ آماده ارائه هرگونه مشاوره و پاسخ به سوالات شماست. هدف ما از بررسی این نمودار پاسخ دادن به این سؤال است که آیا فارکس سودآور است یا خیر؟

بروکر فارسی ایرانی