خرید ارقام نهال گردو با اصالت 100% + قیمت سال 1401-ارغوان نهال

خرید ارقام نهال گردو با اصالت 100% + قیمت سال 1401-ارغوان نهال

این رقم می تواند در مناطق خشک و استپی نیز به خوبی رشد کند. بهترین شهرها برای کاشت نهال گردو; استان آذربایجان؛ همدان; تویسرکان; کردستان; خراسان شمالی، کرمان; خوانسار اصفهان است و… یکی از ویژگی های مهم این رقم، نحوه رشد شاخه ها و برگ های درخت است. درخت گردو دارای رشد متوسط ​​و شاخه های آن باز و پهن است. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه ها برای کاشت در اکثر شهرهای کشورمان به حساب می آید، درختان این رقم در هر هکتار قادر به تولید تا 4 تن میوه هستند. این رقم نهال گردو چندلر معمولاً رشد نسبتاً سختی دارد و تقریباً عمودی است.

این نوع گردو دارای پوسته چوبی سخت بوده و میزان چسبندگی بین دو نیمه پوسته چوبی آن متوسط ​​است. در ارتفاعات بالای 1800 متر به عنوان یکی از بهترین نهال های بومی شناخته می شود. دارای درختانی نسبتا پا کوتاه با قدرت رویشی کم تیپ تشکیل جوانه های بارده 25 درصد جانبی (عموما انتهایی)، در بعضی مواقع به صورت خوشه ای میوه تولید می کند.

  • نهال گردو چندلر از همان سال اول باردهی خود را شروع می‌کند، اما از سال پنجم باردهی اقتصادی درخت گردو چندلر آغاز می‌شود.
  • به عنوان مثال ، خاک ماسه ای رسی بهترین نوع خاک برای پرورش نهال گردو است.
  • اکسین مناسب می تواند میزان باردهی گردو کانادایی را در باغ های 8 تا 10 ساله برای هر درخت 50 تا 60 کیلو فراهم آورد.
  • عملکرد این نهال گردو در سال پنجم به بهترین سطح خود می رسد.

موعد کاشت گردو در مناطق معتدله از اوایل بهمن تا اواخر اسفند و در مناطق سردسیر پس از سپری شدن فصل یخبندان در اواخر زمستان تا اوایل بهار می باشد. ج- محدودیت هائی که اصلاح آنها بعد از احداث باغ بسیار دشوار یا غیر ممکن است وجود ندارد. ایران در عرض جغرافیایی 40 – 25 درجه شمالی واقع شده است . اصولاً مناطق گردو کاری در دنیا در عرض درجه شمالی واقع گردیده اند. بعبارتی بغیر از استانهای جنوبی کشور(حاشیه خلیج فارس و دریای عمان) سایر مناطق کشور در صورت فراهم گردیدن ساير فاکتورهای آب و هوائی می توانند به کشت گردو اختصاص یابند. بطور کلی باغات سنتی گردو داراي مسايل و مشكلاتي مي باشند.

احداث باغ گردوی پیوندی از دیر برگ ده HBsulduz یک رقم بسیار متفاوت و بینظیر خصوصیات این رقم را بیشتر بشناسیم

این شاخه ها بایستی حداقل 30 سانتی متر از همدیگر فاصله داشته و در جهات مختلف قرار داشته باشند. عملیات هرس بایستی طوری انجام شود که در نهایت درخت به فرم هرس جامي با محور تغيير يافته و با شکل متقارن درآید. نهال‌های گردو زودبازده به ارقامی گفته میشود. که به سرعت پس از کاشت، باردهی خود را آغاز کنند.

نهال گردو دماوند

این نهال اگر در دوره خواب زمستانی باشد سرمای ۱۱- درجه سانتیگراد را تحمل می کند. اما پس از مدت طولانی رشد، سرمای 2- یا 3- درجه سانتی گراد منجر به آسیب به درخت می شود. همچنین دمای بیش از 38 درجه سانتیگراد باعث آفتاب سوختگی و گاز گرفتن میوه های درخت می شود. خرید نهال گردو; نژاد ضیاءآباد برای مناطق قزوین، الموت، طالقان و … مورد تجاری کاشت نهال گردو و پرورش گردو نهالستان رویال نهال آنقدر منطقی است که در نهایت می توانید طلای محبوب بنام گردو را با هزینه اولیه که تقریباً برابر با هزینه احداث باغ برای هر محصول دیگر است نهال گردو ، تهیه کنید.

به علاوه خاک باید دارای شوری 4 میلی موس بر سانتیمتر و ph بین 5.6 تا 5.7 باشد. 14 عنصر مورد نیاز درختان گردو باید به میزان کافی در خاک وجود داشته باشد تا ریشه درختان به خوبی بتواند از آنها تغذیه نماید. همچنین خاک باید عمیق با عمق حداقل 3 متر بوده و دارای زهکشی مناسب برای تخلیه آسان آب و رشد ریشه باشد. علاوه بر این، توجه به اصالت نهال، شناسه دار بودن آن، ضمانت کامل نهال ها و معتبر بودن نهالستانی که قصد خرید نهال از آن را دارید بسیار مهم است تا نهایتا بهترین نهال گردو را جهت احداث باغ خود خریداری نمایید.