دکوراسیون داخلی کلینیک زیبایی

اولین قدم برای شروع طراحی مطب های پزشکان این است که زمینه ی فعالیت و تخصص آنها را بررسی کنیم . اگر کلینیک دندانپزشکی دارای بخشهای مجزا بوده و نوبت دهی به شکل هماهنگ و منظم انجام می شود به ازای هر یونیت دندانپزشکی ۲ تا ۳ صندلی در فضای انتظار کافی است. دکوراسیون کلینیک پزشکی برای یک طراحی داخلی از دو جنبه حائز اهمیت است. نورپردازی یکی از فاکتورهای اصلی و اساسی در طراحی و دکوراسیون داخلی است و در صورت اجرای صحیح می تواند طراحی را تحت تاثیر قرار دهد. Necia Bonner یک همکار ارشد ، مدیر داخلی مراقبت های بهداشتی در معماری Kirksey در هوستون است. دکتر سالی آگوستین می گوید در طراحی داخلی مطب روانشناسی از متریال چوب به خصوص چوب طبیعی استفاده شود، بهتر است، چرا که مردم با آن احساس راحتی و صمیمیت بیشتری می کنند. همان طور که تا به اینجا توضیح داده شد.

طراحی داخلی مطب زیبایی

با نورپردازی درست ویترین یا دیوار خارجی، از سمت داخل می توان این امر را ممکن کرد. وقتی فضای داخلی یک کلینیک مطابق با سلیقه روز باشد، این حس در مراجعین تقویت می شود که تخصص و تجهیزات این مرکز نیز مدرن و در سطح بسیار بالایی است. در این مطلب ما قصد داریم انواع ایده های کلیدی برای طراحی داخلی مطب پزشکی در اختیار شما عزیزان قرار داده ایم که با الگوبرداری از این ایده ها می توانید طراحی داخلی مدرن و کاربردی را در مطب پزشکی داشته باشید. با استفاده از این موضوع میتوانید اوقات قابل تحملی را در کلینیک سپری کنید. بر این اساس دکوراسیون کلینیک زیبایی نیز باید به گونه ای باشد که علاوه بر هماهنگی با جدیدترین و بهترین های دنیای معماری و دکوراسیون، بتواند راحتی و امنیت و آرامش مراجعه کنندگان را تامین کند و متمایز از سایر فضاهای مشابه باشد.

دکوراسیون داخلی مطب پوست و زیبایی با وجودی که امروزه صندلی های فلزی جهت نشستن بیماران در داروخانه ها رایج شده است اما شما این کار را نکنید. بر خلاف گذشته، امروزه دیگر داروخانه ها فقط دارو ارائه نمی دهند. با این حال، روند طراحی آنها در چند سال گذشته تغییرات زیادی کرده و امروزه تأثیر بالقوۀ فضاهای پزشکی بر سلامت روانشناختی بیماران، به طور گستردهای، پذیرفته شده است. امروزه افراد بسیاری به کلینیک پوست و مو مراجعه میکنند که یکی از موضوعات تخصصی درمانی می باشد.رسیدگی به بیماران و طول درمان یکی از اصلی ترین شاخصه های کلینیک زیبائی می باشد. طراحی داخلی مطب دندانپزشکی، طراحی داخلی مطب چشم پزشکی و طراحی دکوراسیون مطب مامایی هر یک ویژگی و نکات خاص خود را دارند، به عنوان مثال در طراحی داخلی مطب داندانپزشکی کودکان باید از رنگ ها و وسایل شاد و سرگرم کننده استفاده شود درحالی که در طراحی مطب اعصاب روان باید تا جایی که می شود از شلوغی به دور بود؛ اما ویژگی های مشترکی وجود دارد که در همگی طراحی مطب ها یکسان است.

طراحی داخلی مطب فیزیوتراپی

دیوارها را با آثار هنری روشن یا عکسهایی که متمم سبک مطب تان است،بیارایید.از پوسترهایی که در مرور زمان محو و کمرنگ میشوند،استفاده نکنید و به جای آن از تیکه پارچههای نقاشی هنری یا مجموعهای از نقاشیهای دیواری استفاده کنید،همچنین اجازه دهید شخصیت شما در این میان بدرخشد.اگر شما یک کوهنورد مشتاق هستید روی صحنههایی از طبیعت تمرکز کنید.اگر به باغ و باغبانی علاقهمندید، روی منظرههای گلها و گیاهان زیبا تعمق کنید.آیا شما از ورزشهای آبی لذت میبرید؟ اما اگر رنگ سفید به نظرتان سرد و خنثی می باشند می توانید آن را با یک رنگ تضاد ترکیب کنید و ترکیب این دو میتواند یک ماهیت بسیار زیبا را برای شما به ارمغان بیاورد. برای ایجاد ارتباط میان دو فضای درمان و انتظار به جای استفاده از یک درب معمولی که در صورت باز و بسته شدن مراجعین فضای درمان را میبینند، یک باکس چوبی در وسط دیوار قرار دادیم.

طراحی داخلی مطب پزشک

زمانی که یک کلینیک زیبایی و پوست به ظاهر و دکور داخلی اهمیت داده است و سعی کرده است تا محیطی زیبا و چشم نواز را برای مخاطبان فراهم کند، قطعا از نکات مرتبط با زیبایی شناسی آگاه است و بسیار بسیار بیش از این نیز به زیبایی ای که مراجعه کنندگان مد نظر دارند و در صدد دستیابی به آن هستند، اهمیت خواهد داد. در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی مبلمان و نوع چیدمان آنها و تزیینات بسیار مهم می باشد و باعث کاهش استرس در بیماران می شود. بنابراین با توجه به این که امروزه همه چیز رقابتی شده است، آسایش مریضان حاضر در مطب هم روی تعداد مریضانی که می خواهند به پزشک مراجعه نمایند تاثیر مستقیم دارند. این کار موجب دسترسی راحت کارمندان داروخانه به داروها و صرفه جویی در زمان رسیدن داروها به بیمار می گردد.

این روند به ما کمک میکند تا عمیق تر مسائل را بررسی کنیم و جزئیات بیشتری را باز نماییم تا به شما بازدید کنندگان عزیز کمک نماییم بهتر برای انتخاب خود تصمیم طراحی داخلی کلینیک روانشناسی گیری نمایید. و در حالت سوم شما یک مطب نوساز تهیه نموده اید که نیاز به طراحی داخلی دارد در تمامی این حالات طراحی داخلی مرتفع کننده نیاز شما خواهد بود به شرطی که تعریف درستی از طراحی داخلی داشته باشید و تفاوت طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی را بدانید زیرا متاسفانه هنوز مرز بندی صحیح و اصولی در این باره شکل نگرفته و به همین علت بعضا پروژه های طراحی داخلی به تیم های طراحی دکوراسیون سپرده می شود که به دلیل عدم داشتن تخصص در این زمینه معمولا نتایج حاصله مورد نظر کارفرما نخواهد بود ما در ادامه این مطلب که با کوشش تیم طراحی داخلی ساختمان شرکت معماری فراکارنو تهیه شده است به تفاوت های ماهوی این دو اشاره خواهیم نمود امیدواریم این مطلب برای شما مفید فایده بوده و تا انتهای این بحث با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی مطب دندانپزشکی

به نوعی می توان گفت این فضا به عنوان نقطه کانونی کلینیک محسوب می شود، از اینرو در طراحی آن بهتر است به متریال، نور، رنگ و … پاراوان محصولی کاربردی و مفید است که اکثرا در محیط های کلینیک، اداره ها، رستوران ها،منازل و… بدین ترتیب شما بهتر است که قبل از شروع پروژه طراحی داخلی کلینیک و یا مطب خود مواردی ریز و درشتی که می تواند در ارتقای کلینیک شما کمک می کند را در نظر بگیرید. انتخاب پالت رنگ های مدرن نظیر: خاکستری و سفید و نیز مبلمان چوب و فلز سیاه و سفید انتخاب شده که باعث ایجاد حس بزرگتر و بازتر شدن طراحی داخلی فضا شده است. در طراحی داخلی یک کلینیک دامپزشکی به دلیل نوع تشخیص رنگ حیوانات بهتر است طیف خاکستری رنگ پایه بوده و در بخشهایی رنگهای خالص دیگر اضافه شوند. در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک پزشکی بخشهای کاربردی تحویل نسخه و صندوق و …

طراحی داخلی مطب روانپزشکی

در طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک پزشکی ، اتاق مشاوره در درجه اول باید حس اعتماد و آرامش و صمیمیت را ایجاد کند تا پروسه مشاوره به درستی و با بهترین نتیجه انجام شود بنابراین باید از ایجاد فضایی با ابعاد بزرگ که القا کننده حس نا امنی و بی اعتمادی است اجتناب کرد. هرچه دکوراسیون داخلی مطب صمیمانه تر و دوستانه تر باشد، علاوه بر اینکه احساس آرامش را به مراجعه کنندگان القا می کند، نشانه ای از احترام به بیماران را نیز از خود بروز خواهد داد. آیا ترجیح می دهید از رنگهاي ملایم براي دیوارها و یونیت استفاده کنید یا از رنگ هاي انرژي بخشی استفاده کنید که روحیه و شادي را در شما و بیماران تان القا میکنند. به همین دلیل باید بگوییم که در مطبها یا کلینیکهای پزشکی و روانشناسی افرادی که مراجع میکنند به محیطی زیبا و شیک نیاز دارند.

ذکر این نکته ضروری است که نباید مطب و یا مرکز درمانی را به عنوان یک فضای غیر ضروری تلقی کرد. در واقع زمانی که مشتریان یک اتفاق نظر یا اشتراک به لحاظ سلیقه ای با کسب و کار و بیزینس ( که در این جا کیلینیک زیبایی و پوست می باشد ) پیدا کنند، احساس اعتماد بیشتری نسبت به دریافت خدمات ، خواهند داشت و همین امر یکی از مهم ترین مسایل تاثیر گذار بر افزایش میزان مشتریان و مراجعه کنندگان می باشد. برای طراحی دکوراسیون کلینیک زیبایی می توان از متریال های مختلفی با توجه به سلیقه ی کارفرما، میزان بودجه ی پروژه، نوع کاربرد و … آنچه واضح و مبرهن است این است که بدون بکارگیری هنر، دانش و فن نوین معماری در طراحی کلینیک پوست و مو یا به بیانی دیگر طراحی داخلی مطب زیبایی اهداف و رویکرد هایی مانند بهبود عملکرد فیزیکی و روانی فضا برای بهبود کیفیت زندگی قابل دستیابی نخواهند بود.

در گذشته یکسان بودن و کسالت آور بودن دکوراسیون داخلی و چیدمان اکثر مراکز درمانی مثل بیمارستان ها، درمانگاه ها، دکوراسیون مطب پزشک یا کلینیک های زیبایی باعث می شد تا همه از یک ساختار سنتی و تکراری پیروی کنند اما امروزه با افزایش آگاهی مدیریت های محترم سعی شده است تا حد امکان محیط داخلی به گونه ای تدارک دیده شود که برای مراجعه کنندگان و بیماران دارای حس خوب و آرامش بخش باشد؛ به همین دلیل است که اگر در یک کسب و کار، منافع مخاطبان و مشتریان مورد توجه قرار گیرد سرعت افزایش محبوبیت آن بیزینس بسیار بیشتر خواهد شد. طراحی دکوراسیون داخلی کلینیک های درمانی مانند سایر مکانها اصول و قوانین منحصر به فرد خود را دارد.

علاوه بر این استفاده از رنگ های روشن در طراحی داخلی کلینیک و نیز برای میز و صندلی های مطب می تواند یکی از نکات به وجود آورنده ی آرامش در فضا باشد. تصویر کنید اگر عملکرد منشی به گونه ای تعریف شده باشد که بر رفت و آمد مراجعان به اتاق معاینه نظارت کند اما میز و کانتر مربوط به وی در فاصله و مکان نامناسبی از درب اتاق پزشک قرار داشته باشد، عملا امکان انجام وظیفه در این خصوص غیرممکن شده و مراجعان ممکن است بدون نظارت و هماهنگی با مسئول پذیرش به اتاق درمان رفت و آمد کنند.

دکوراسیون داخلی مطب روانشناسی

همان طور که در مطالب بالا ذکر کردیم، یک طراحی منحصر به فرد، برای اطفال می تواند، تاثیر چشمگیری در نگاه مراجعهکنندگان شما داشته باشد. برای طراحی دکوراسیون کلینیک دندانپزشکی کاربردی باید به موارد زیادی همچون طراحی دکوراسیون اتاق انتظار، اتاق کار، محل قرارگیری و نصب یونیت، فضای باز و پنجره ها، انتخاب رنگ، نور پردازی، استفاده از عناصر طبیعی و موارد بسیار دیگری در فضای مطب توجه کنید. شما می توانید در طراحی مطب خود از این پروژه ایده بگیرید. این پروژه در شهر سئول کشور کره جنوبی اجرا شده است. گاهی ممکن است در هنگام معاینه در قایق بسیار طولانی را در یک مطب باشید این کار ممکن است برایتان خوشایند نباشد و بسیار کسل کننده باشد . این عکس­العمل­ها براي دانشمندان و روانشناسان بسیار مهم است و اطلاعاتی را در اختیار ما می­گذارند که براي ساخت یک محیط ایده آل به آنها احتیاج داریم.

اگر شما هم پزشک زنان و یا یک طراح داخلی تازه کار در این حوزه باشید، احتمالا اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که چگونه می توانید طراحی بخش داخلی دکوراسیون مطب زنان را انجام دهید. جذابیت رنگهای مکمل نارنجی و آبی بر روی زمینهی خنثی در طراحی این کلینیک بسیار جالب توجه است. بهتر است نورپردازیهای یک داروخانه به دقت طراحی شود. کاربرد ویترین و دکوراسیون چوبی در داروخانه ها انتخاب بسیار خوبی است. اگر قصد طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی کودکان را دارید و یا تمایل دارید قسمتی از فضای مطب را به صورت جداگانه برای رسیدگی به کودکان در نظر بگیرید نیاز است که یک سری از موارد را پیاده سازی کنید. و در پایان کار شما وقتی وارد خانه تان می شوید، دقیقا چیزی را دارید که داخل ژورنال های خارجی دیده و خواسته بودید. اگر می خواهید طراحی کلینیک زیبائی را انجام دهید دقت کنید که در ادامه این مقاله در شرکت معماری هیرادانا به نکات طراحی اشاره میکنیم.

اصول طراحی داخلی مطب دندانپزشکی

علاوه بر این نکات برای هر مطب پزشکی، با توجه به نیازمندیهای خاص آن مطب هم باید تمهیداتی اندیشید. دقت نظر به رنگ اتاق ها و هم چنان سالن انتظار مطب از اصلی ترین نکات در طراحی داخلی مطب روانشناسی می باشد و برای این منظور سعی نمایید از رنگ های ملایم مانند: سبز، آبی و سنید استفاده نمایید. در طراحی دکوراسیون داخلی بیمارستان و سایر مراکز درمانی اغلب از رنگ های آبی و سبز و سفید استفاده می شود که این رنگ ها باعث انتقال آرامش به بیماران می شوند شما هم می توانید در صورت از این رنگ های زیبا در طراحی دکوراسیون مطب پزشکی نیز استفاده کنید.

تركیب نادرست سبز ممكن است احســاساتی نظـــیر بی حـالی و ناخوشی، را در فرد ایجاد كند. ضروری است که از کمد ها و یا کابینت های مناسب به تعداد لازم در اتاق پزشک و اتاق درمان و … بخش اتاق انتظار یا لابی نیز از سایر قسمت ها جدا شده باشد و دارای امکانات لازم برای استفاده ی مراجعه کنندگان باشد؛ برای مثال از جمله ساده ترین این امکانات باید به راحت بودن نشیمن صندلی ها و یا مبلمان اشاره داشت. اگر دکور کلینیک زیبایی خود را تازه طراحی کرده اید از آینه های با اشکال هندسی ساده استفاده نمایید. میزی که برای پذیرش یک کلینیک طراحی می کنید یکی از قسمتهای مهم در کلینیک می باشد که معمولاً بیشتر از سایر نقاط به چشم می آید به دلیل این که در بدو ورود شما میز پذیرش را می بینید می توانید با خلاقیت و ابتکار یک دکوراسیون لوکس را طراحی کنید.