کتاب طراحی شهری برای قرن شهری مکان سازی برای مردم تألیف لنس جی براون ترجمه دکتر سید حسین بحرینی انتشارات دانشگاه تهران فروشگاه عصر کتاب | معماری نواز

این کتاب را نشر “طحان” به چاپ رسانده و در فروشگاه اینترنتی کتاب طحان به فروش می رسد. این کتاب را نشر “طحان” به چاپ رسانده و در فروشگاه اینترنتی طحان به فروش می رسد. راهنمای خرید محصول را مطالعه کرده و در صورتی که جواب سوال شما در آن وجود نداشت با ما تماس بگیرید. مردم در نقاط مختلف متوجه اوج و افول تمدن ها و شهرهایی که ساختن گردیدند بدون اینکه فکر کنند که می‌توان چنین سکونتگاه هائی را به گونه ای طراحی کرد که بر مبنای الگوهای اصلاح شده گذشته باشد. رومی ها شهرهای خودشان را بر تمدن هایی که تصور می کردند ترجیح می دادند لیکن الگوی شهرسازی خود را به عنوان یک الگوی ثابت در نظر می‌گرفتند نه اثری که بتواند طی زمان تکامل پیدا کند.

کتاب طراحی شهری برای قرن شهری

طراحی شهری به مفهوم امروزی آن قدمت چندانی ندارد و ریشه‌های آن را می‌توان در اندیشه‌های مدرنیسم جستجو کرد. کتابراه مرجع قانونی دانلود کتاب الکترونیکیو دانلود کتاب صوتیاست که امکان دسترسی به هزاران کتاب، رمان، مجله و کتاب صوتی و همچنین خرید کتاب الکترونیک از طریق موبایل تبلت و رایانه برای شما فراهم می‌کند. شما با استفاده از کتابراه همیشه و همه جا به کتاب‌ها و کتابخانه خود دسترسی دارید و می‌توانید به سادگی از هر فرصتی برای مطالعه استفاده کنید. در کتابراه برای همه سلیقه‌ها از داستان، رمان و شعر تا روانشناسی، تاریخی، علمی، موفقیت و… اپلیکیشن کتابخوان کتابراه برای اندروید، IOS و ویندوز در دسترس است. با افزایش تعداد و تنوع سوانح طبیعی در جوامع انسانی، چالش در روند تحقق توسعه‌ی پایدار در حیات جوامع بشری ایجاد شده است.

کتاب جایگاه و محتوای اسناد طراحی شهری در نظام برنامه ریزی فضایی کامران ذکاوت

با وجود پیشرفت‌های چند دهه اخیر، طراحی شهری امروزه وضعیت ثابتی ندارد. این رشته که تلفیقی از عمران، شهرسازی و معماری منظر است تعریف مشخصی ندارد و لذا درک درست آن نیز دشوار است. شاید به همین جهت است که طراحی شهری در چند سال اخیر اشتباهات گذشته را همچنان تکرار می‌کند.

در حالت “هر دو” بعد از خرید نسخه چاپی برای شما ارسال می شود و همچنین شما می توانید نسخه الکترونیکی را از پنل کاربری خود دانلود فرمائید. اردیبهشت ۱۳۹۱ پس از بالغ بر ۱۵ سال تجربه کار پخش، آبونمان، فروش کتاب و مجلات متعدد برای سهولت دسترسی کاربران به محتوای فرهنگی، “بوکمارت” متولد شد. بوکمارت ترکیبی از دو کلمه “بوک” به معنی کتاب و “مارت” به معنای بازار، یک فروشگاه آنلاین تهیه کتاب بوده و شما می‌توانید کالای خود را به سادگی هرچه تمام‌تر تهیه کنید.

  • این اثر، به عنوان یک منبع علمی اختصاصی منحصر به رشته‌ی طراحی شهری برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی، دکتری و اساتید این حوزه و پژوهشگران حوزه‌ی برنامه‌ریزی شهری مناسب است.
  • تاب آوری سازگاری و انعطاف پذیری جامعه‌ی محلی در مقابل تغییرات حاصل از بروز سوانح، همراه با کاهش آسیب پذیری و برای ارتقای کیفیت زندگی تعریف می‌شود.
  • مردم در نقاط مختلف متوجه اوج و افول تمدن ها و شهرهایی که ساختن گردیدند بدون اینکه فکر کنند که می‌توان چنین سکونتگاه هائی را به گونه ای طراحی کرد که بر مبنای الگوهای اصلاح شده گذشته باشد.
  • واقعیت امر آن است که این دانش به عنوان مکملی برای سایر علوم مرتبط با شهرسازی و به منظور جبران بی‌توجهی به امر کیفیت در طرح‌های توسعه شهری در آن کشورها مطرح گردیده است.
یکی از مسائل اساسی در رشته شهرسازی، عدم توجه به آموزش مباحث کاربردی و راهکارهای مختلف برای مسائل روزمره و موضوعات متنوع شهری در کنار تئوری‌ها سایت تخصصی معماری و نظریات است. اینکه در برخورد با مسائل و مشکلات موجود در شهرها برای شهرسازان چه ابزارها و امکاناتی وجود دارد، از ضرورت‌های آموزشی این دوره زمانی برای شهرسازان است. همان‌طور که در عنوان این کتاب مطرح شده، کتاب حاضر به‌عنوان راهنمای طراحی فضاهای شهری و به‌طور خاص طراحی فضاهای امن شهری، با توجه به ضرورت امنیت و ایمنی در جوامع پایدار به چاپ رسیده است. در این کتاب ضمن بیان مفاهیم و گردآوری تئوری‌ها و نظریات مختلف در حوزه شهرسازی به بیان نمونه‌های جهانی پرداخته شده است تا امکان درک و مقایسه رویکردها و برخوردها در فضاهای شهری مختلف را برای مخاطب امکان‌پذیر سازد. این راهنما تنها به بیان مجموعه دستورالعمل‌ها برای ارتقاء فضای شهری نمی‌پردازد و در کنار آن با بیان تئوری‌ها و نظریات سعی در زمینه‌سازی برای امکان تفکر درباره دیگر عواملی که شاید در این کتاب عنوان نشده را فراهم می‌آورد. ارتقاء کیفیت زندگی از اهداف اصلی طراحی و برنامه‌ریزی شهری است و هدف اصلی در این جلد از راهنمای طراحی فضاهای شهری، ارتقاء کیفیت زندگی با طراحی فضاهای امن شهری است.

کتاب طراحی شهری برای قرن شهری مکان سازی برای مردم تألیف لنس جی براون ترجمه دکتر سید حسین بحرینی انتشارات دانشگاه تهران فروشگاه عصر کتاب | معماری نواز